Ajakirja Eesti Mets 2. numbris on artikkel “Hunt tuleb karja, kui teda sealt eemale ei peletata”; loost tõukudes räägime Tõnu Talviga Keskkonnaametist hundi ja lambakasvatajate suhetest. Arutleme, miks on viimastel aastatel sagenenud lammaste murdmised; kuidas hunti lammastest ohutus kauguses hoida ja kas lammaste elu läheks hüppeliselt paremaks, kui me hundid likvideeriks?!
Maailmamix: 24.06.2018 – III osa
Eesti Ornitoloogiaühingu juht Margus Ots räägib valge-toonekurest. Saame teada millal teadaolevalt esimesed valge-toonekured Eestis pesitsesid ja kui palju pesitseb neid praegu. Räägime toonekure toitumisest ja pesaehitusest ning sellestki, miks valge-toonekurele süüa andes teeme karuteene nii linnule kui iseendale.
Maailmamix: 24.06.2018 – II osa
TÜ Eesti Mereinstituudi direktor Markus Vetemaa räägib kormoranidest, kellega on hädas teisedki riigid Euroopas: mujal on kormoranid hakanud ka jõgedel kalastama. Kuuleme Taani teadlaste värske kormoraniuuringu tulemustest ja sellest, miks lõunapoolsemad riigid meie küll-loodus-ennast-ise-reguleerib-suhtumist heaks ei kiida.
Maailmamix: 24.06.2018 – I osa
Urmas Laansoo räägib kaunist suvelillest kosmosest: saame teada, kui palju on kosmose liike ja kus nad looduslikult kasvavad. Lähemalt tuleb juttu kõige tuntumast liigist – harilikust kosmosest, aga ka väävelkollasest- ja ruskest kosmosest.
Maailmamix: 17.06.2018 – IV osa
Urmas Laansoo tutvustab hundihambaid, keda on umbes 3000 liiki: kuuleme, kus neid kõige enam kasvab, kuidas on hundihambaid Hiina ja Pärsia rahvameditsiinis kasutatud ning mille poolest on tähelepanuväärne kummi-hundihammas.
Maailmamix: 17.06.2018 – III osa
TÜ Eesti Mereinstituudi direktor Markus Vetemaa räägib mai lõpus toimunud Läänemere II kalandusfoorumist, muutustest maailma ja Eesti kalalaevastikus ning sellestki, miks turska Läänemeres järjest vähem elab.
Maailmamix: 17.06.2018 – II osa
Eestis on haudelindude punktloendust läbi viidud alates 1983. aastast. Millist infot haudelindude loendus annab ning kuidas selles osaleda, räägib Renno Nellis Eesti Ornitoloogiaühingust.
Maailmamix: 17.06.2018 – I osa
Ajakirja Horisont 3. numbris kirjutab osteoarheoloog Martin Malve ühest erilisest leiust, mis kaevati välja Tartu kesklinnas. Räägime, millega tegelevad osteoarheoloogid; mida on võimalik luude järgi öelda inimese tervise kohta; kas vanasti olid inimestel tervemad hambad kui meil praegu ja loomulikult tuleb juttu ka sellest ainulaadsest objektist, mis kaevati välja Tartu ülikooli ja vana keemiahoone vahelisel […]
Maailmamix: 10.06.2018 – IV osa
Urmas Laansoo räägib armastatud suvelillest ning viimastel aastatel järjest enam lõikelillena populaarsust koguvast lõvilõuast.
Maailmamix: 10.06.2018 – III osa
Ornitoloogide välitööd eeldavad sageli vaikset omaette toimetamist, kuid see ei tähenda, et linnu-uurijad seltsielu ei hinda! Tulekul on Eesti Ornitoloogiaühingu 22. suvepäevad – kus ja millal need toimuvad, räägib Riho Kinks.