Maailmamix: 18.02.2018 – IV osa

Andres Kalamees, Eesti Ornitoloogiaühingu juhataja ning aasta linnu tegevuste koordinaator räägib metsisest. Saame teada, mida me metsisest teame ja mida ei tea ning mis juhtus Hiiumaa viimase metsisega.

LAE ALLA

Maailmamix: 18.02.2018 – III osa

Räimest, meie rahvuskalast, räägib Markus Vetemaa TÜ Eesti Mereinstituudist.

LAE ALLA

Maailmamix: 18.02.2018 – II osa

Ajakirja Horisont jaanuari-veebruari numbris on artikkel “Kust me tuleme? Demograafiline ajalugu eestlaste geenides.”. Saatekülaliseks on üks loo autoritest, TÜ doktorant Lehti Saag.

LAE ALLA

Maailmamix: 18.02.2018 – I osa

Urmas Laansoo räägib aasta puust – laukapuust. Laukapuu on meie ainus metsik ploomiliik ning igal pool Eestimaal ta ei kasvagi. Kus laukapuud kohata võib, kui maitsvad on tema viljad ja muust säärasest juttu tulebki.

LAE ALLA

Maailmamix: 11.02.2018 – IV osa

Ajakirja Eesti Loodus värskes numbris kirjutavad Jüri Kamenik ja Ott Tuulberg uutest oskussõnadest meteoroloogias. Jüri Kamenik selgitab saates, miks on vaja korrastada meteoroloogia alast sõnavara. Lisaks räägime Jüri tööst M-Spordi meeskonna sünoptikuna.

LAE ALLA

Maailmamix: 11.02.2018 – III osa

Tänavune aasta on hea käbilinnuaasta. Riho Kinks Eesti Ornitoloogiaühingust tutvustab käbilinde: saame teada, mitu liiki neid on; miks mõnel aastal on käbilinde arvukalt ja mõnel aastal üldse mitte ja kuidas aru saada, kes on käbi kallal käinud?

LAE ALLA

Maailmamix: 11.02.2018 – II osa

Rannakalurid ja hülgerahvas ei ole heas läbisaamises – põhjuseks on hüljeste komme võrkudest-mõrdadest söömas käia. TÜ Eesti Mereinstituudi teadlased on välja töötanud hülgepeleti. Mis põhimõttel see töötab, räägib Markus Vetemaa.

LAE ALLA

Maailmamix: 11.02.2018 – I osa

Urmas Laansoo räägib meepalmist. Saame teada, kus meepalmid looduslikult kasvavad ja miks neid toapalmina ei ole soovitata kasvatada.

LAE ALLA

Maailmamix: 04.02.2018 – IV osa

Riho Kinks Eesti Ornitoloogiaühingust teeb ülevaate, milline oli jaanuarikuu meie sulelistele. Saame teada, et jaanuaris oli liikvel palju selliseid linde, keda tavaliselt talviti ei nähta ning kõik märgid näitavad – tänavu on hea vöötkaku aasta!

LAE ALLA

Maailmamix: 04.02.2018 – III osa

Ajakirja Eesti Mets talvises numbris kirjutatakse koprast: nii temast kui targast ehitusmeistrist ning ka kopra küttimisest. Eesti Jahimeeste Seltsi tegevjuht Tõnis Korts räägib koprast – heast ehitusinsenerist.

LAE ALLA