Maailmamix: 17.06.2018 – IV osa

Urmas Laansoo tutvustab hundihambaid, keda on umbes 3000 liiki: kuuleme, kus neid kõige enam kasvab, kuidas on hundihambaid Hiina ja Pärsia rahvameditsiinis kasutatud ning mille poolest on tähelepanuväärne kummi-hundihammas.

LAE ALLA

Maailmamix: 17.06.2018 – III osa

TÜ Eesti Mereinstituudi direktor Markus Vetemaa räägib mai lõpus toimunud Läänemere II kalandusfoorumist, muutustest maailma ja Eesti kalalaevastikus ning sellestki, miks turska Läänemeres järjest vähem elab.

LAE ALLA

Maailmamix: 17.06.2018 – II osa

Eestis on haudelindude punktloendust läbi viidud alates 1983. aastast. Millist infot haudelindude loendus annab ning kuidas selles osaleda, räägib Renno Nellis Eesti Ornitoloogiaühingust.

LAE ALLA

Maailmamix: 17.06.2018 – I osa

Ajakirja Horisont 3. numbris kirjutab osteoarheoloog Martin Malve ühest erilisest leiust, mis kaevati välja Tartu kesklinnas. Räägime, millega tegelevad osteoarheoloogid; mida on võimalik luude järgi öelda inimese tervise kohta; kas vanasti olid inimestel tervemad hambad kui meil praegu ja loomulikult tuleb juttu ka sellest ainulaadsest objektist, mis kaevati välja Tartu ülikooli ja vana keemiahoone vahelisel […]

LAE ALLA

Maailmamix: 10.06.2018 – IV osa

Urmas Laansoo räägib armastatud suvelillest ning viimastel aastatel järjest enam lõikelillena populaarsust koguvast lõvilõuast.

LAE ALLA

Maailmamix: 10.06.2018 – III osa

Ornitoloogide välitööd eeldavad sageli vaikset omaette toimetamist, kuid see ei tähenda, et linnu-uurijad seltsielu ei hinda! Tulekul on Eesti Ornitoloogiaühingu 22. suvepäevad – kus ja millal need toimuvad, räägib Riho Kinks.

LAE ALLA

Maailmamix: 10.06.2018 – II osa

Tiit Kutser TÜ Eesti Mereinstituudist räägib Euroopa Komisjoni poolt rahastatavast projektist “Sooline võrdõiguslikkus mereuuringutega tegelevates organisatsioonides”. Uurime, mis on projekti eesmärk.

LAE ALLA

Maailmamix: 10.06.2018 – I osa

TÜ doktorant Raido Kont kirjutab ajakirja Eesti Loodus värskes numbris ilvesest. Saates saame teada, kui suur on ilvese “koduterritoorium”; mis põhjusel ilves puu otsa ronib; miks ilves metssiga ei murra ja miks hoolimata sellest, et ilves põllumajandusloomi ei murra, tal ikkagi inimestega konflikt tekib?

LAE ALLA

Maailmamix: 03.06.2018 – IV osa

Sademetevaene ilm on muutnud meie metsad ülimalt tuleohtlikeks. Külas on Lõuna päästekeskuse valmisoleku büroo juhataja Silver Konksi, kellelt uurime, millised metsatüübid on kõige tuleohtlikumad; millist metsapõlengut on kõige keerulisem kustutada; miks tänapäeval ei kasutata põlengu ohjamiseks vastutule tegemist ja kas tulevalvetornidest on saanud ajalugu?

LAE ALLA

Maailmamix: 03.06.2018 – III osa

Riho Kinks Eesti Ornitoloogiaühingust teeb ülevaate maikuu tähtsamatest linnu-uudistest: saame teada kui kaugele on jõutud pesitsemisega ning kuuleme, milliseid haruldasi linnuliike vaadeldi: kus nähti mesilasenäpi-salku; kus köitsid tähelepanu roosad kuldnokad; kus tegutsesid mustpea-tsiitsitaja ning kivipääsuke.

LAE ALLA