Maailmamix: 15.04.2018 – IV osa

Valminud on põhjalik ja mahukas ülevaateraamat: „Linnuatlas. Eesti haudelindude levik ja arvukus“. Külas on Riho Kinks Eesti Ornitoloogiaühingust – saame teda, mis infot linnuatlasest leiab ja kui paljude inimeste-entusiastide koostööna raamat valmis.

LAE ALLA

Maailmamix: 15.04.2018 – III osa

Ajakirja Horisont märtis-aprilli kaksiknumbris on artikkel loomakaitsest ja loomaõiguslusest 19. sajandil Liivimaal. Külas on üks loo autoritest, professor Ulrike Plath. Räägime müüdist, et eestlased on eriti loomasõbralik rahvas – meie meelehärmiks baltisakslaste kirjeldused ei toeta seda. Juttu tuleb ka Riia 19. sajandi kodututest ja nende koertest. Lisaks räägime baltisakslastest, kelle stereotüübiks on kuri mõisnik, ja […]

LAE ALLA

Maailmamix: 15.04.2018 – II osa

Matsalu rahvuspargi alal uuritakse akustilise- ja PIT-telemeetria abil haugide rännet. Kuidas see toimub ja miks seda vaja on, räägib TÜ Eesti Mereinstituudi direktor Markus Vetemaa.

LAE ALLA

Maailmamix: 15.04.2018 – I osa

Urmas Laansoo räägib piimalilledest; õigemini vaid mõnest üksikust selle suure taimeperekonna liigist: korjus-piimalillest, kämmal-piimalillest ja helendavast piimalillest. Saame teada, miks on piimalilledele piimmahla vaja ja mida tuleb arvestada piimalillede tubasel kasvatamisel.

LAE ALLA

Maailmamix: 08.04.2018 – IV osa

Ajakirja “Eesti Loodus” aprillikuu numbris on artikkel “Kuidas läheb hundil Euroopas?”. Külas on üks loo autoritest, terioloog Maris Hindrikson. Uurime, kuidas hundi käpad käivad; miks on halb kui hunt ja koer pojad saavad ning kas kärntõvest on pääsu?

LAE ALLA

Maailmamix: 08.04.2018 – III osa

Ogalik on väike, aga väga huvitav kala: isane ogalik on osav pesaehitusmeister ning nii ilusat pulmarüüd kui ogalikul, leidub vähestel meie vete kaladel! Kui palju elab meie vetes ogalikke, mis on nende roll ökosüsteemis ja kas ogaliku-püük võib olla majanduslikult tulus tegevus, räägib Lauri Saks TÜ Eesti Mereinstituudist.

LAE ALLA

Maailmamix: 08.04.2018 – II osa

Alpikann on taim, keda oleme harjunud aknalaual kasvatama, kuid – leidub mitmeid alpikanni liike, kes saavad ka meie oludes aias hakkama. Urmas Laansoo räägib külmakindlatest alpikannidest ning õpetab, kuidas kodustes oludes seemnest kena alpikannitaim kasvatada.

LAE ALLA

Maailmamix: 08.04.2018 – I osa

Tiiu Tali Eesti Ornitoloogiaühingust räägib ornitofenoloogilistest vaatlustest ja kutsub üles kõiki selles osalema.

LAE ALLA

Maailmamix: 01.04.2018 – IV osa

Riho Kinks Eesti Ornitoloogiaühingust teeb ülevaate veebruari ja märtsikuu linnu-uudistest. “Personaalselt” räägime ruskerästast ja hallrüdist.

LAE ALLA

Maailmamix: 01.04.2018 – III osa

Urmas Laansoo tutvustab praegusel aastaajal aias pilku püüdvaid taimi: kerriat, Cockburni vaarikat, kastepaju, punast kaske ja rohelist leppa ning kollast vahtrapuud.

LAE ALLA