Elmari taimetark: Urmas Laansoo akvaariumitaimedest

Botaanik Urmas Laansoo räägib lamedast sarmikust, söödavast sarvjalast, jõgikatkust ja teistest akvaariumitaimedest.

LAE ALLA

Elmari taimetark: Urmas Laansoo taimedest Genfis

Seekordne Taimetark viib meid Šveitsi, täpsemalt Genfi. Kuulete botaanik Urmas Laansoolt kui põnevaid taimi võib näha Genfi tänavatel ja botaanikaaias!

LAE ALLA

Elmari taimetark: Urmas Laansoo värsked palmiuudised

Botaanik Urmas Laansoo vahendab kõige-kõige värskemaid palmiuudiseid. Lisaks saate teada, kus asub meile kõige lähemal asuv maripalmikollektsioon ning kuhu tuleks lennata, kui on eesmärgiks külastada maailma suurimat palmikollektsiooni.

LAE ALLA

Elmari taimetark: Urmas Laansoo levkoidest

Botaanik Urmas Laansoo räägib levkoidest: kuuleme, millal teadaolevalt hakati kasvatama täidisõielisi suvilevkoisid; kuidas vasttärganud levkoitaimi vaadates ära tunda, kellel tulevad liht- ja kellel täidisõied ning kes oli Helmi Võsamäe.

LAE ALLA

Elmari taimetark: Urmas Laansoo loitvast tulinelgist

Taimetark jätkab niinimetatud taluaialillede tutvustamist. Botaanik Urmas Laansoo räägib loitvast tulinelgist.

LAE ALLA

Elmari taimetark: Urmas Laansoo öölillest

Botaanik Urmas Laansoo räägib öölillest. Saame teada, miks mõnel pool kasvatatakse meile taluaialillena tuntud taime põllukultuurina ning kellele on ta oluline toidutaim.

LAE ALLA

Elmari taimetark: Urmas Laansoo veetaimedest

Taimetark on tutvustanud väga erinevaid kasvutingimusi vajavaid taimi, kuid siiani pole veel kordagi juttu olnud veetaimedest! Seekord teeme seda! Botaanik Urmas Laansoo räägib vesiroosidest ja vesikuppudest.

LAE ALLA

Elmari taimetark: Urmas Laansoo kurekelladest

Botaanik Urmas Laansoo on varemgi tutvustanud nn. taluaialilli: näiteks eelmisel suvel rääkisime sõrmkübaratest ja käokingadest. Nüüd tuleb juttu kurekelladest!

LAE ALLA

Elmari taimetark: Urmas Laansoo palmiuudised

Seekordses Taimetargas räägib botaanik Urmas Laansoo värskeid palmiuudised. Saate teada, mitu uut palmiliiki on 2017. aastal juba kirjeldatud ning milline taimeriigi rekord on kindlalt rontangpalmide käes.

LAE ALLA

Elmari taimetark: Urmas Laansoo ravimtaimedest mida korjata suve hakul

Botaanik Urmas Laansoo soovitab, milliseid ravimtaimi võiks suve hakul koguda ning mida selle juures meeles pidada. Erilise tähelepanu all on maarjalepp – väärt taim, keda vähe tuntakse ja kasutatakse.

LAE ALLA