Elmari taimetark: Urmas Laansoo puškiiniast

Seekordses Taimetargas tutvustab botaanik Urmas Laansoo puškiiniaid: kevadisi rõõmsaid õitsejaid.

LAE ALLA

Elmari taimetark: Urmas Laansoo kevadlillest Koerahammas

Botaanik Urmas Laansoo tutvustab koerahambaid: ilusaid, kuid mitte väga levinud kevadlilli. Saame teada, mille järgi koerahambad nime said ning kes söövad nende sibulmugulaid.

LAE ALLA

Elmari taimetark: Urmas Laansoo siniliiliast

Kevadeti, sillade õitsemise ajal, muutuvad vanemad aiad ja pargid siniseks õitemereks. Botaanik Urmas Laansoo räägib nii sillade päritolust kui ka sellest, mis värvi on siniliiliate õietolm.

LAE ALLA

Elmari taimetark: Urmas Laansoo Jaapani vasaabia

Sel korral tutvustab Taimetark jaapani vasaabiat. Botaanik Urmas Laansoolt kuuleme, mis tingimusi “jaapani mädarõigas” vajab ning miks on  teda Eestis keeruline kasvatada.

LAE ALLA

Elmari taimetark: Urmas Laansoo palmidest

Sedapuhku räägib botaanik Urmas Laansoo Masoala poolsaare palmirikkusest ning seal avastatud uutest palmiliikidest; samuti saate teada, mis viis teda palmide põhjaliku tundmaõppimiseni.

LAE ALLA

Elmari taimetark: Urmas Laansoo taimede ettekasvatusest

Aianduspoodides pakutav suur seemnevalik innustab kodustes tingimustes taimi ette kasvatama. Botaanik Urmas Laansoolt kuuleme praktilisi nõuandeid, kuidas kasvatada terveid ja tugevaid taimi.

LAE ALLA

Elmari taimetark: Urmas Laansoo tomatist

Seekord räägib botaanik Urmas Laansoo tuttavast taimest – tomatist! Kuuleme, kui palju on tomatiliike ja -sorte, kus tomatid looduslikult kasvavad ja kus neid kõige rohkem kasvatatakse.

LAE ALLA

Elmari taimetark: Urmas Laansoo assaimahlast

Poodidest võib leida eksootilist assaimahla. Botaanik Urmas Laansoo selgitab, miks assaimahl on kasulik ning maksab palju. Samuti kuulete, mis taimelt seda saadakse.

LAE ALLA

Elmari taimetark: Urmas Laansoo botaanilistest mõistetest

Tavakeeles eksime nii mõnegi botaanilise mõistega: banaani nimetame puuks, vanilli ja paprika vilja kaunaks… Kuidas oleks õige öelda? Botaanik Urmas Laansoolt saame teada!

LAE ALLA

Elmari taimetark: Urmas Laansoo kevadisest toataimede ümberistutamisest

Märtsis võiks tähelepanelikult üle vaadata kodused toataimed. Võib-olla tuleks nii mõnigi neist ümber istutada. Botaanik Urmas Laansoo jagab praktilisi nõuandeid, näiteks: kas eelistada plast või savipotti? Mida teha taimedega, kes kipuvad mullast  välja kasvama?

LAE ALLA