Elmari taimetark: Urmas Laansoo kurekelladest

Botaanik Urmas Laansoo on varemgi tutvustanud nn. taluaialilli: näiteks eelmisel suvel rääkisime sõrmkübaratest ja käokingadest. Nüüd tuleb juttu kurekelladest!

LAE ALLA

Elmari taimetark: Urmas Laansoo palmiuudised

Seekordses Taimetargas räägib botaanik Urmas Laansoo värskeid palmiuudised. Saate teada, mitu uut palmiliiki on 2017. aastal juba kirjeldatud ning milline taimeriigi rekord on kindlalt rontangpalmide käes.

LAE ALLA

Elmari taimetark: Urmas Laansoo ravimtaimedest mida korjata suve hakul

Botaanik Urmas Laansoo soovitab, milliseid ravimtaimi võiks suve hakul koguda ning mida selle juures meeles pidada. Erilise tähelepanu all on maarjalepp – väärt taim, keda vähe tuntakse ja kasutatakse.

LAE ALLA

Elmari taimetark: Urmas Laansoo maisist

Botaanik Urmas Laansoo räägib maisist: ühest olulisemast toidutaimest maailmas.

LAE ALLA

Elmari taimetark: Urmas Laansoo sparglist

Taimetark Urmas Laansoo räägib harilikust asparist, keda siiani on  Eestis pigem ilu- kui toidutaimena kasvatatud. Saates kuulete, kes on maailma suurimad sparglikasvatajad ning miks on kasulik sparglit süüa.

LAE ALLA

Elmari taimetark: Urmas Laansoo puškiiniast

Seekordses Taimetargas tutvustab botaanik Urmas Laansoo puškiiniaid: kevadisi rõõmsaid õitsejaid.

LAE ALLA

Elmari taimetark: Urmas Laansoo kevadlillest Koerahammas

Botaanik Urmas Laansoo tutvustab koerahambaid: ilusaid, kuid mitte väga levinud kevadlilli. Saame teada, mille järgi koerahambad nime said ning kes söövad nende sibulmugulaid.

LAE ALLA

Elmari taimetark: Urmas Laansoo siniliiliast

Kevadeti, sillade õitsemise ajal, muutuvad vanemad aiad ja pargid siniseks õitemereks. Botaanik Urmas Laansoo räägib nii sillade päritolust kui ka sellest, mis värvi on siniliiliate õietolm.

LAE ALLA

Elmari taimetark: Urmas Laansoo Jaapani vasaabia

Sel korral tutvustab Taimetark jaapani vasaabiat. Botaanik Urmas Laansoolt kuuleme, mis tingimusi “jaapani mädarõigas” vajab ning miks on  teda Eestis keeruline kasvatada.

LAE ALLA

Elmari taimetark: Urmas Laansoo palmidest

Sedapuhku räägib botaanik Urmas Laansoo Masoala poolsaare palmirikkusest ning seal avastatud uutest palmiliikidest; samuti saate teada, mis viis teda palmide põhjaliku tundmaõppimiseni.

LAE ALLA