Elmari taimetark: Urmas Laansoo hilissügisestest värvidest

Sügis toob endaga kaasa halli ja pimeda aja. Küsime botaanik Urmas Laansoolt, mis taimi võiks istutada koduaeda, et ka hilissügisel erksaid värve nautida.

LAE ALLA

Elmari taimetark: Urmas Laansoo pajust ja remmelgast

Paju taimeperekonda kuuluvad nii pajud kui remmelgad. Botaanik Urmas Laansoo seletab, mis vahe on pajudel ja remmelgatel ning kus kasvab looduslikult kõige rohkem pajuliike.

LAE ALLA

Elmari taimetark: Urmas Laansoo tokkroosidest

Sel suvel rääkisime mitmetest nn taluaialilledest – nii ka selles saates. Botaanik Urmas Laansoo kõneleb tokkroosidest.

LAE ALLA

Elmari taimetark: Urmas Laansoo jõhvikast

Botaanik Urmas Laansoo räägib jõhvikast. Saame teda, kui palju on maailmas jõhvikaliike, kus nad kasvavad ning kas nad kõik on kääbuspõõsad, nagu harilik jõhvikas.

LAE ALLA

Elmari taimetark: Urmas Laansoo seenlillest

Sügisesel seeneajal tutvustab botaanik Urmas Laansoo üht väga erilist taime: seenlille.

LAE ALLA

Elmari taimetark: Urmas Laansoo kurgist

Kurgihooaeg on küll selleks aastaks läbi, kuid miks mitte mõelda juba järgmisele aiahooajale? Botaanik Urmas Laansoo räägib harilikust kurgist ning tema sugulastest.

LAE ALLA

Elmari taimetark: Urmas Laansoo lillesibulatest

Jälle on käes aeg, mil aiaomanike-rohenäppude rõõmuks on müügil suur valik lillesibulaid. Botaanik Urmas Laansoo kordab üle lihtsad reeglid, mida tuleks lillesibulate mahapanekul järgida.

LAE ALLA

Elmari taimetark: Urmas Laansoo taimeraamatutest

Suurem osa raamatupoodides müüdavatest taimeraamatutest on ohtralt illustreeritud ning neid võib vaadata kui kauneid pildiraamatuid. Aga milliseid raamatuid loevad botaanikud? Sellest seekordses Taimetargas botaanik Urmas Laansoo räägibki.

LAE ALLA

Elmari taimetark: Urmas Laansoo emajuurtest

Botaanik Urmas Laansoo räägib emajuurtest: kui palju neid on, kus nad looduslikult kasvavad ja kas kõik emajuured on siniseõielised.

LAE ALLA

Elmari taimetark: Urmas Laansoo mustikast

Eestis kasvab 2 mustika perekonna liiget: harilik mustikas ja sinikas. Aga kui palju on maailmas erinevaid mustikaid? Kas kõik mustikad on heitlehised kääbuspõõsad, nagu harilik mustikas? Kas kõigi mustikate viljad on maitsvad ja söödavad? Botaanik Urmas Laansoo teab ja selgitab.

LAE ALLA