Maailmamix: 15.04.2018 – I osa

Urmas Laansoo räägib piimalilledest; õigemini vaid mõnest üksikust selle suure taimeperekonna liigist: korjus-piimalillest, kämmal-piimalillest ja helendavast piimalillest. Saame teada, miks on piimalilledele piimmahla vaja ja mida tuleb arvestada piimalillede tubasel kasvatamisel.

LAE ALLA

Maailmamix: 08.04.2018 – II osa

Alpikann on taim, keda oleme harjunud aknalaual kasvatama, kuid – leidub mitmeid alpikanni liike, kes saavad ka meie oludes aias hakkama. Urmas Laansoo räägib külmakindlatest alpikannidest ning õpetab, kuidas kodustes oludes seemnest kena alpikannitaim kasvatada.

LAE ALLA

Maailmamix: 01.04.2018 – III osa

Urmas Laansoo tutvustab praegusel aastaajal aias pilku püüdvaid taimi: kerriat, Cockburni vaarikat, kastepaju, punast kaske ja rohelist leppa ning kollast vahtrapuud.

LAE ALLA

Maailmamix: 25.03.2018 – II osa

Urmas Laansoo räägib kareleheliste hulka kuuluvatest taidepuudest ja -põõsastest, meie helesiniste õitega meelespea-lille suurtest sugulastest.

LAE ALLA

Maailmamix: 18.03.2018 – I osa

Urmas Laansoo tutvustab rohtliiliaid, kellest meie tunneme kõige paremini tups-rohtliiliat. Saame teada, kui palju on rohtliilia liike; kus on nende looduslik kasvupiirkond ning sedagi, et osasid rohtliiliaid kasvatatakse mitte toa- vaid akvaariumitaimena!

LAE ALLA

Maailmamix: 11.03.2018 – I osa

Urmas Laansoo räägib mudatutist ja korea tsuugast: mudatutt on Austraalias kasvav taim, kelle eestikeelne nimi kirjeldab suurepäraselt nii taime välimust ja kasvukeskkonda. Põnevaks teeb taime asjaolu, et kuni viimase ajani kuulus mudatutt üheiduleheliste taimede hulka, nüüd enam mitte! Korea tsuuga on uus, hiljuti avastatud tsuugaliik.

LAE ALLA

Maailmamix: 04.03.2018 – I osa

Urmas Laansoolt, botaanika terminoloogia komisjoni liikmelt, saame teada kui taimi, kelle nimi on seotud mõne linnuga.

LAE ALLA

Maailmamix: 25.02.2018 – IV osa

Urmas Laansoo abil teeme ekskursiooni Filipiini Vabariiki: selles troopilises saarteriigis kasvab üks väga eriline eukalüpt, Palavani nääripalm ja veel suur hulk palmiliike. Kui palju ja missuguseid, seda kuuleme Urmas Laansoolt!

LAE ALLA

Maailmamix: 18.02.2018 – I osa

Urmas Laansoo räägib aasta puust – laukapuust. Laukapuu on meie ainus metsik ploomiliik ning igal pool Eestimaal ta ei kasvagi. Kus laukapuud kohata võib, kui maitsvad on tema viljad ja muust säärasest juttu tulebki.

LAE ALLA

Maailmamix: 11.02.2018 – I osa

Urmas Laansoo räägib meepalmist. Saame teada, kus meepalmid looduslikult kasvavad ja miks neid toapalmina ei ole soovitata kasvatada.

LAE ALLA