Elmari linnutark: Mariliis Paal linnuvaatlusrallist

Stuudios on Mariliis Paal Eesti Ornitoloogiaühingust ja linnuklubist Estbirding. Jututeemaks -linnuvaatlusralli Estonian Open 2017.

LAE ALLA

Elmari linnutark: Aarne Tuule kanakullidest

Riias pesitseb 70 kanakulli paari, Berliinis – sadakond. Aga kui paljud meie kanakullid on asunud linnaruumis pesitsema? – sellest räägib Aarne Tuule Eesti Ornitoloogiaühingus

LAE ALLA

Elmari linnutark: Meelis Uustal vaatlustornide kaardistamisest

Eesti Ornitoloogiaühing ootab kõiki looduse- ja linnusõpru appi vaatlustorne kaardistama. Meelis Uustal selgitab, miks on see vajalik ning kuida seda teha.

LAE ALLA

Elmari linnutark: Riho Kinks juuli linnu-uudised

Riho Kinks Eesti Ornitoloogiaühingust võtab kokku juulikuu olulisemad linnu-uudised: kuuleme, kellel pojad juba pesast lahkunud, kellel veel pesas ning sedagi, kellel tänavu polnud pesitsemine nii edukas kui eelnevatel aastatel. Veel tuleb juttu tulipardist ning mustpea- ja punapea-tsiitsitajast.

LAE ALLA

Elmari linnutark: Jaanus Elts turteltuvidest

2017. aasta linnuks on turteltuvid. Stuudios on turteltuvi aasta eestvedaja Jaanus Elts Eesti Ornitoloogiaühingust ning jututeemaks turteltuvide elu-olu. Lisaks kutsume üles osalema aasta linnu armastusluule konkursil ja postkaardi kujundamise võistlusel!

LAE ALLA

Elmari linnutark: Aarne Tuule kanakullist

Seekordne Linnutark on kanakulli päralt. Aarne Tuule Eesti Ornitoloogiaühingust vastab küsimustele: keda sööb kanakull ja kes söövad kanakulli? Kus elab “traditsiooniline” kanakull ja mis on tema suurim mure?

LAE ALLA

Elmari linnutark: Riho Kinks piiritajast

Linnutark tutvustab ülimalt põnevat lindu: piiritajat! Stuudios on Riho Kinks Eesti Ornitoloogiaühingust.

LAE ALLA

Elmari linnutark: Riho Kinks juuni linnu-uudised

Kuu viimane Linnutark teeb ülevaate juuni linnuelust: kellel on pesitsemine päevakorras, kes hakkavad end rändele sättima. Ja loomulikult kuulete, keda haruldastest eksikülalistest on märgatud! Stuudios on Riho Kinks Eesti Ornitoloogiaühingust.

LAE ALLA

Elmari linnutark: Jaanus Elts niidurahust

Seda, kuidas mõjutavad kevadised metsatööd lindude pesitsemise edukust, on hakatud teadvustama. Millised on põldudel-heinamaadel-põlluservadel elavate lindude mured, selgitab Jaanus Elts Eesti Ornitoloogiaühingust.

LAE ALLA

Elmari linnutark: Marko Mägi kuldnokkade pereelust

Marko Mägi, Eesti Ornitoloogiaühingu nõukogu liige ning TÜ linnuökoloogia teadur, räägib kuldnokkade pereelust, mis on vägagi – kui inimmaailma üle kanda – seebiooperi elementidega!

LAE ALLA