Elmari linnutark: Marko Mägi kuldnokkade pereelust

Marko Mägi, Eesti Ornitoloogiaühingu nõukogu liige ning TÜ linnuökoloogia teadur, räägib kuldnokkade pereelust, mis on vägagi – kui inimmaailma üle kanda – seebiooperi elementidega!

LAE ALLA

Elmari linnutark: Liis Keerberg kaldapääsukeste uurimisprojektist

Eesti Ornitoloogiaühing kaardistab koostöös AS-ga Kunda Nordic Tsement kaldapääsukese olukorda Eestis. Stuudios on kaldapääsukese uurimisprojekti eestvedaja Liis Keerberg, kellelt kuulete muu hulgas sedagi, kui pikk on kaldapääsukese pesakäik ja kelle sulgi eelistatakse pesa vooderdamisel.

LAE ALLA

Elmari linnutark: Riho Kinks hätta jäänud lindude abistamisest

Igal aastal leitakse linnupoegi, kes meie arusaamade järgi on hädas ja vajavad abi. Kui paljud neist on tegelikult abitus olukorras? Ja mida teha siis, kui leiame päriselt õnnetusse sattunud linnupoja? Kuidas leida tasakaal looduses valitsevate reeglite ja südametunnistuse vahel?  Stuudios on Riho Kinks Eesti Ornitoloogiaühingust.

LAE ALLA

Elmari linnutark: Tiiu Tali Linnuhuvilise meelespeast

Valminud on “Linnuhuvilise meelespea”: soovituste kogum, mis juhendab, kuidas on kõige linnusõbralikum linde vaadelda, pildistada, toita, märgistada. Stuudios on “Linnuhuvilise meelespea” koostaja Tiiu Tali Eesti Ornitoloogiaühingust.

LAE ALLA

Elmari linnutark: Veljo Volke raierahust

Kevadist raierahu peetakse alates 15. aprillist kuni 15. juunini. Ornitoloogide arvamusel võik raierahu kesta kauem – 15. juulini. Milline oleks sellest tõusev kasu, selgitab Eesti Ornitoloogiaühingu linnukaitse programmijuht Veljo Volke.

LAE ALLA

Elmari linnutark: Riho Kinks aprilli linnu-uudised

Lörtsi- ja vihmasegune aprill hakkab läbi saama. Meie inimesed nuriseme ilmade üle, aga kuidas see on mõjutanud linnuelu? Riho Kinks Eesti Ornitoloogiaühingust jagab selgitusi.

LAE ALLA

Elmari linnutark: Marko Mägi kliimamuutuste mõjust rändlindudele

Seekord räägime Linnutargas rändlindudest ja kliimamuutustest. Kuidas mõjuvad varasemaks nihkuvad kevaded ja kõrgemad temperatuurid lindudele? Küsimustele vastab TÜ linnuökoloogia teadlane ja Eesti Ornitoloogiaühingu nõukogu liige Marko Mägi.

LAE ALLA

Elmari linnutark: Marko Mägi linnupeletitest

Tartu Ülikooli linnuökoloogia teadlane, Ornitoloogiaühingu nõukogu liige Marko Mägi on uurinud linnupeletite mõju linnaruumis. Nii linnupeletitest kui inimesele soovimatutest pesitsejatest seekordses saates räägimegi.

LAE ALLA