Maailmamix: 14.01.2018 – II osa

Rahvusvahelist veelindude taliloendust on läbi viidud alates 1967. aastast. Eesti Maaülikooli ornitoloog, veelindude taliloenduse projektijuht Leho Luigujõe räägib veelindude loenduse ajaloost ning sellestki, miks on oluline teada ka nn tavaliste linnuliikide, näiteks sinikaelpardi arvukust. Kuidas veelindude taliloendusest osa võtta, soovitame vaadata Eesti Ornitoloogiaühingu kodulehelt.

LAE ALLA

Maailmamix: 07.01.2018 – III osa

Riho Kinks Eesti Ornitoloogiaühingust teeb ülevaate 2017. aasta linnuelust. Peamised märksõnad on: kehvad ilmad pesitsusajal, palju kirgi kütnud veelinnujaht ja aasta lind – turteltuvi. Üldise kesise pesitsusedukuse kõrval oli neidki, kellel oli hea aasta, näiteks valgel toonekurel ja merikotkal. Põgusalt räägime ka käesoleva aasta linnust – metsisest.

LAE ALLA

Maailmamix: 31.12.2017 – IV osa

Riho Kinks Eesti Ornitoloogiaühingust räägib, kes meie lindudest on kõige kirkamalt värvilised ja kelle sulestik lähemalt vaadates värvirõõmu pakuvad.

LAE ALLA

Maailmamix: 24.12.2017 – I osa

Aasta linnu projekti vedaja, Jaanus Elts Eesti Ornitoloogiaühingust, teeb esialgse kokkuvõtte turteltuvi-aastast, tui- ja armastusluule võistlusest ning postkaardi joonistamise konkursist.

LAE ALLA

Maailmamix: 17.12.2017 – IV osa

Riho Kinks Eesti Ornitoloogiaühingust räägib rändlindudest, kes on võtnud riski ja jäänud talveks Eestisse. Näiteks on hiljuti nähtud valget toonekurge pesal konutamas ning kuldnokaparvi ringi lendamas. Mis neist saab? Kas nad elavad talve üle? Kas liigi seisukohtast on kasulik, kui mõni lind on riskialtim?

LAE ALLA

Elmari linnutark: Jaanus Elts papagoidest Euroopas

Stuudios on Jaanus Elts Eesti Ornitoloogiaühingust, kellega räägime papagoidest Euroopas!

LAE ALLA

Elmari linnutark: Marko Mägi lindude talvisest toitmisest

Lindude talvine toitmine on inimestele meeldivaid emotsioone pakkuv tegevus. Aga kas ka lindude jaoks on see 100 % positiivne?! Küsime seda Marko Mägilt, TÜ linnuökoloogilt ja Eesti Ornitoloogiaühingu liikmelt.

LAE ALLA

Elmari linnutark: Marko Mägi lindude kohanemisest kliimamuutustega

Stuudios on Marko Mägi Eesti Ornitoloogiaühingust. Kuna Marko on TÜ linnuökoloogia välilabori juhataja, pärime temalt kui head kliimamuutustega kohtanejad linnud on ja kas leidub ka selliseid liike, kes võidavad kliimamuutustest?

LAE ALLA

Elmari linnutark: Jaanus Elts talilinnuloendusest

15. novembril algab talilinnuloenduse hooaeg. Stuudios on projekti juht Jaanus Elts Eesti Ornitoloogiaühingust, kes räägib, kuidas talilinnuloendus toimub ning miks see hea on.

LAE ALLA

Elmari linnutark: Jaanus Elts putukate biomassi vähenemisest

Jaanus Elts Eesti Ornitoloogiaühingust kommenteerib hiljuti publitseeritud, Saksamaal läbi viidud uuringu tulemusi: vaadeldud looduskaitsealadel vähenes 27 aasta jooksul lendavate putukate biomass 75 %! Uurime, kas sarnased protsessid võiksid toimuda ka meil ning keda esmasjoones mõjutab putukate biomassi vähenemine.

LAE ALLA