Maailmamix: 20.05.2018 – II osa

Eesti Ornitoloogiaühingu metsise telemeetria projektijuht Ivar Ojaste räägib, kuidas ja miks metsiseid telemeetriliselt uuritakse. Saame teada, kas metsise püük on lihtne ettevõtmine ja mida teevad metsisekanad öösiti kell 12:00-03:00.

LAE ALLA

Maailmamix: 13.05.2018 – II osa

Eesti Maaülikooli teadlane Leho Luigujõe räägib meie kolmest luigeliigist: pesitsevatest kühmnokk- ja laululuigest ning läbirändajast – väikeluigest. Saame teada, miks plaanitakse meie laululuiki geneetiliselt uurida ning põgusalt peatume oktoobris Tartus toimuval rahvusvahelisel luigekonverentsil.

LAE ALLA

Maailmamix: 06.05.2018 – I osa

Haned ja lagled on talvitusaladelt lahkunud ning enne pesituspaikadesse siirdumist kosutavad end Eestimaa põldudel. Tänavune kevad on toonud uue väljendi: “letaalne heidutusjaht”. Mis see on?! – selgitab Veljo Volke Eesti Ornitoloogiaühingus

LAE ALLA

Maailmamix: 29.04.2018 – IV osa

Aprill on kohe läbi: stuudios on Riho Kinks Eesti Ornitoloogiaühingust – kuuleme ülevaadet lõppeva kuu linnuelust.

LAE ALLA

Maailmamix: 22.04.2018 – I osa

Alates märtsikuust on Eesti Ornitoloogiaühingul uus juht – Margus Ots. Räägime väga põgusalt linnuatlasest, ühingu tegemistest ja põhjalikumalt teeme juttu lindude pesakastidest ja nende puhastamisest – saame teada, miks tuleks seda kindlasti külmal ajal teha.

LAE ALLA

Maailmamix: 15.04.2018 – IV osa

Valminud on põhjalik ja mahukas ülevaateraamat: „Linnuatlas. Eesti haudelindude levik ja arvukus“. Külas on Riho Kinks Eesti Ornitoloogiaühingust – saame teda, mis infot linnuatlasest leiab ja kui paljude inimeste-entusiastide koostööna raamat valmis.

LAE ALLA

Maailmamix: 08.04.2018 – I osa

Tiiu Tali Eesti Ornitoloogiaühingust räägib ornitofenoloogilistest vaatlustest ja kutsub üles kõiki selles osalema.

LAE ALLA

Maailmamix: 01.04.2018 – IV osa

Riho Kinks Eesti Ornitoloogiaühingust teeb ülevaate veebruari ja märtsikuu linnu-uudistest. “Personaalselt” räägime ruskerästast ja hallrüdist.

LAE ALLA

Maailmamix: 25.03.2018 – III osa

Tulekul on traditsioonilised lihavõtte linnuvaatluspäevad. Meelis Uustal Eesti Ornitoloogiaühingust räägib, keda võiks järgmisel nädalavahetusel spetsiaalselt otsima minna ning kus asuvad Tallinna parimad linnuvaatluskohad.

LAE ALLA

Maailmamix: 18.03.2018 – III osa

25. märsil toimub linnade linnuvaatluspäev. Tarvo Valker Eesti Ornitoloogiaühingust räägib eelmiste linnuvaatluspäevade tulemustest.

LAE ALLA